هتل هوشمند

هتل هوشمند

هتل هوشمند به سبک آرکا

امروزه هتل ها فراتر از یک محل برای استراحت موقت مسافران به حساب می آیند. تنوع در ارایه ی خدمات، آسودگی استفاده از آنها و همچنین وارد کردن میهمانان به فضایی متفاوت از محیط عادی و روزمره از مهمترین عوامل ارزشمندیِ یک هتل است.

یک هتل هوشمند، هتلی است که با بهره بردن از بستر ارتباطی فراگیر، سعی در ایجاد یک تجربه‌ی سفر موقتی بهتر را برای مسافران دارد. این ارتباط در هتل هوشمند می‌تواند حاوی اطلاعات بسیار مهمی باشد که میهمانان با استفاده از آن ها می‌توانند دستورهای مختلف را اجرا کنند.

مفهوم هتل هوشمند تنها به کنترل پیشرفته اجزا و وسایل اتاق‌های هتل هوشمند بدون دخالت انسان اطلاق نمی‌گردد، بلکه هتل هوشمند، هتلی است که بتواند به میهمانان اطلاعاتی جامع و کامل ارایه دهد و با استفاده از این اطلاعات بهترین برنامه ریزی جهت بهره بردن از امکانات گوناگون را برای میهمانان فراهم آورد.

در هتل هوشمند میهمانان برای حصول به درخواست خود نیازی به مراجعه حضوری یا تلفنی به پذیرش ندارند، تنها کافی است بر روی مانیتور لمسی درون اتاق خود، قسمت مربوطه را لمس نمایند تا بلافاصله درخواست آنها بر روی مانیتور پذیرش به نمایش در آمده و به آن پاسخ داده شود.

این خدمات شامل بخش‌های مختلف کنترلی، مانند قفل هوشمند درب ورودی، تشخیص حضور مهمانان دراتاق، سیستم سرمایش و گرمایش و دمای اتاق ها، تشخیص باز یا بسته بودن پنجره‌ ها، کلیدهای هوشمند با قابلیت تعریف سناریو، پاورسوییچ، سیستم صوتی و تصویری تحت شبکه و غیره می‌گردد.

یکی از موارد بسیار مهم در بحث  هتل هوشمند، سیستم مدیریت مرکزی میهمانان و کارکنان هتل است. در این روش، کلیه اطلاعات مربوط به وضعیت اتاق ها و میهمانان به صورت آنلاین با سایر نرم افزارهای هتلی همانند حسابداری، خانه داری و غیره ترکیب شده و از این یکپارچه سازی سرویس ها، ارزش افزوده بسیاری پدید می‌آید.

همانند هر مکان دیگری با توجه به کارایی هتل، سیستم‌های دسترسی و تردد خاصی برای بهره بردن از امکانات گوناگون طراحی می‌شوند زیرا برای یک هتل آسایش مسافران هدف اصلی است و در عین حال کاهش هزینه‌های مصرف انرژی و زیبایی هتل نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بنابر همین موضوع نتیجه‌ی تبدیل یک هتل ساده به هتل هوشمند و موجب رضایت میهمانان است.

3 نظر شما در مورد “هتل هوشمند

  1. You have made some really good points there. I checked on the internet for
    additional information about the issue and found most
    individuals will go along with your views on this site.

نظرات بسته شده است.