مرکز تجاری هوشمند

مرکز تجاری هوشمند

مرکز تجاری هوشمند به سبک آرکا

در ساختمان‌های تجاری و مراکز خرید با تعداد طبقات بالا که در هر طبقه فروشگاه ها و سالن‌های متعددی قرار دارد، کنترلِ آنیِ سیستم‌های روشنایی، امنیتی، سرمایشی و گرمایشی، پارکینگ، عبور افراد و غیره نیازمند بکارگیری نیروی انسانی است که این مورد به تنهایی هزینه‌های فراوان و ضریب اشتباه بالایی را نیز به همراه خواهد داشت.

بنابراین برای کنترل یکپارچه‌ ی کلیه ی  سیستم‌های به کار گرفته شده در یک ساختمان تجاری، از سیستم مدیریت هوشمند استفاده می‌ گردد. مرکز تجاری هوشمند علاوه بر این که حس آرامش و مدرنیته را به خریدار القا می‌کند ، باعث امنیت و آسایش کلیه فروشندگان نیز می‌گردد؛ بطوری که بدون اتلاف وقت و انرژی اضافی تمامی تمرکز خود را معطوف به تجارت قدرتمند و رقابتی سالم  خواهند کرد و در مکانی زیبا و شیک از مشتریان خود استقبال می‌کنند.

دریک ساختمان تجاری هوشمند  بر روی پنل مدیریت، نقشه ای از محیط ساختمان و طبقات آن تهیه شده است که از طریق آن کاربر می تواند کلیه طبقات و تجهیزات مرتبط با مرکز تجاری هوشمند را بازدید و کنترل نماید.

همچنین گیت خروجی ، پرداخت را به صورت خودکار انجام می‌ دهد، سیستم های سرمایش و گرمایشی و تهویه مطبوع با توجه به شرایط حاکم و برنامه ریزی قبلی عمل می‌ کنند، نورپردازی به طور هوشمندانه و بدون دخالت کارکنان تنظیم می‌ شود، رفت و آمد افراد و مسائل امنیتی بدون ایجاد دغدغه کنترل می شود.

در هنگام خروج فروشندگان از ساختمان و اتمام ساعت کاری مرکز تجاری، سیستم سرمایش و گرمایش و روشنایی به صورت خودکار به حد تعادل می‌رسد که سبب کاهش میزان انرژی مصرفی خواهد شد.

همچنین سیستم امنیتی هوشمند فعال گردیده و در صورت بروز مشکل در هر یک از اجزای مرکز تجاری هوشمند، به سرعت و از راه‌ های گوناگون به مدیر مجموعه  و یا اتاق  نگهبانی اطلاع رسانی می‌شود.

1 نظر شما در مورد “مرکز تجاری هوشمند

نظرات بسته شده است.